IBA 2015 Finalists and Winners

Business Excellence in Retail Trade

Finalists          

Global Imports and Exports    

Hunua General Stores

Winner

Hunua General Stores

Business Excellence in Innovation      

Finalists

Crestclean South & East

Grill & Shakes

Patton Ltd                   

The Rainbow Corner Early Learning Centre                

Winner

Crestclean South & East 

Business Excellence in Marketing

Finalists

Crestclean South & East

Global Financial Services                   

Link 2 Group               

Pacific Engineering Projects Ltd         

Patton Ltd

Winner

Crestclean South & East 

Business Excellence in Customer Service

Finalists

Crestclean South & East         

Global Financial Services                   

Global Imports and Exports    

Link 2 Group

Pacific Engineering Projects Ltd                     

Winner

Link 2 Group 

Business Excellence in Information & Communication Technology

Winner

Imagetext Systems 

Best Small Business

Finalists          

Forever Shine Beauty Therapy

Global Imports and Exports

Hunua General Stores             

IBBZ   

Immigration Advice New Zealand Ltd 

Winner

Global Imports and Exports 

Best Medium Sized Business

Finalists

Global Financial Services

Imagetext Systems

Pacific Engineering Projects Ltd                     

Winner

Global Financial Services

Best Large Business

Finalists

Link 2 Group

Patton Ltd       

Winner

Patton Ltd 

Excellence in International Business with India

Winner            

Auckland Institute of Studies (AIS)

Best Financial (Mortgage and Insurance) Advisor of the Year

Finalists

Ajay Kumar – Global Financial Services

Mehernosh Kotwal – The Advisor Channel      

Winner

Ajay Kumar – Global Financial Services  

Best Accountant of the Year

Finalists

Anahita Shaikh – Immigration Advice New Zealand Ltd

Saurav Wadhwa – IBBZ                                

Winner                        

Saurav Wadhwa IBBZ  

Best Young Entrepreneur of the Year

Finalists                      

Aseem Agarwal – Global Financial Services

Rahul Sirigiri – Link 2 Group

Satyan Mehra – IFLY                

Saurav Wadhwa – IBBZ                       

Umesh Thakur – Patton Ltd                 

 Winner

Umesh Thakur – Patton Ltd

 Best Businesswoman of the Year

Finalists

Diana Kotwal – The Advisor Channel

Jaya Sirigiri – Link 2 Group

Rajnish Sen – Pacific Engineering Projects Ltd                                   

Ronita Sharma – Forever Shine Beauty Therapy                                  

Shivani Arora – India Gate Restaurant 

Winner

Ronita Sharma – Forever Shine Beauty Therapy          

  

Supreme Business of the Year

Winner

Patton Ltd         

This slideshow requires JavaScript.

          

Add a Comment